fbpx

Besa Arifi

 • KolumnaPhoto of Subkultura

  Subkultura

  “Të martat me Morin” është vërtet një libër që duhet lexuar. Jo vetëm që është i shkruar në një gjuhë…

  Lexo më shumë
 • KolumnaPhoto of Terroristi, Viktima dhe Heroina

  Terroristi, Viktima dhe Heroina

  Sulmi terrorist në Vienë ishte shokues për të gjithë qytetarët e kryeqytetit botëror të muzikës klasike por poaq dëshpërrues ishte…

  Lexo më shumë
 • KolumnaPhoto of Shqetësimi që ndjen numri

  Shqetësimi që ndjen numri

  Ndoshta është herët të flasim për ndonjë situatë të mundshme post-korona në kohë kur sipas të gjitha gjasave po përjetojmë…

  Lexo më shumë
 • KolumnaPhoto of Tetori

  Tetori

  Tetori është muaji i vetëdijesimit lidhur me kancerin e gjirit. Ky muaj duhet të shërbejë jo vetëm për vetëdijesimin lidhur…

  Lexo më shumë
 • KolumnaPhoto of 445

  445

  Sikur gjatë muajit prill të këtij viti dikush të na thoshte se në tetor do të përballemi me numra marramendës…

  Lexo më shumë
 • KolumnaPhoto of Agimi i artë

  Agimi i artë

  Një parti politike u shpall organizatë kriminale në shtetin fqinjë me ne, në Greqi. Dje u përmbyll procedura penale në…

  Lexo më shumë
 • KolumnaPhoto of Dita e parë

  Dita e parë

  Dita e parë e shkollës sivjet u vonua për një muaj. Shkollat nuk ishin gati t’i presin fëmijët më 1…

  Lexo më shumë
 • KolumnaPhoto of Qarku që duhet këputur

  Qarku që duhet këputur

  Djem të rinj të mbushur me urrejtje paraduan nëpër rrugët e Shkupit javën e kaluar duke brohoritur “Shqiptar i vdekur,…

  Lexo më shumë
 • KolumnaPhoto of Përjetësi

  Përjetësi

  Asnjëherë nuk isha ndier aq e vetmuar sa mbrëmjen e së premtes së kaluar kur humba nënën. Nuk kisha përjetuar…

  Lexo më shumë
 • KolumnaPhoto of 9/11

  9/11

  Nesër shënohet përvjetori i sulmit terrorist mbi Kullat Binjake që ndodhi me 11 shtator 2001. Ishte kjo dita që ndryshoi…

  Lexo më shumë
Back to top button
Close