Pesë të vdekur nga zjarret në Turqi

Pesë persona kanë vdekur dhe dhjetëra janë plagosur, teksa zjarret kanë kapluar disa fshatra në juglindje të Turqisë gjatë natës, bëri të ditur ministri i Shëndetësisë të Turqisë më 21 qershor, transmeton Radio Evropa e Lirë. “Pesë…
Lexo më shumë