Browsing Category

Bota

Poloni, protestë kundër qeverisë

Qindra mijëra persona marshuan të dielën në protesta kundër qeverisë në kryeqytetin e Polonisë. Pjesëmarrësit kishin ardhur nga mbarë vendi për të shprehur zemërimin e tyre ndaj zyrtarëve për të cilët thonë se kanë dëmtuar normat…
Lexo më shumë

Kush përfiton nga trazirat në Kosovë?

Pas tensioneve në veri ditët e fundit bashkësia ndërkombëtare bën thirrje për zbutjen e situatës, por toni mes Kosovës dhe Serbisë mbetet i papajtueshëm. Si do të veprohet më tej?, transmeton DW. Një helikopter i KFOR-it qarkullon mbi…
Lexo më shumë

Karim Benzema largohet nga Real Madrid

Lojtari më i dekoruar i Real Madridit, Karim Benzema, do të largohet nga ky klub pas 14 vjetësh, transmeton Radio Evropa e Lirë. Sulmuesi francez, 35-vjeçar, i ka fituar 25 trofe përgjatë periudhës sa ka qenë në këtë klub, si dhe i ka…
Lexo më shumë