Browsing Category

Editorial

Editoriale dhe komente nga gazetarët e redaksisë Portalb

Skandal! Spital! Skandal!

Ende pa marrë epilog tragjedia e zjarrit në Spitalin Modular të Tetovës ku jetën e humbën 14 persona, Spitali i Tetovës u përball me një skandal tjetër, e cila vetëm se nxori në pah gjendjen e katandisur të këtij institucioni. Javën e…
Lexo më shumë

“Llaskarca” po na mbyt të gjithëve

Më 13 shkurt, të këtij viti u bënë 4 vjet nga ngjarja tragjike e aksidentit të autobusit në afërsi të fshatit Llaskarcë të Shkupit, ku tragjikisht humbën jetën 16 persona dhe mbi 30 të tjerë u lënduan. Qytetarët, para se gjithash familjarët…
Lexo më shumë

A do të mbijetojnë gratë këtu?

Sot 8 Mars, të gjithë urojnë! Urime 8 Marsin, ditën e gruas! Urimet dëgjohen gjithandej, në rrugë, në shtëpi, në lokale, në sheshe, në rrjetet sociale. Lule dhe dhurata shpërndahen kudo, lokalet sonte janë të gjithë të rezervuara,…
Lexo më shumë