Browsing Tag

Kanceri

Simptomat e kancerit të sistemit limfatik

Limfoma është kancer i sistemit limfatik, e cila është pjesë e rrjetit kundër mikrobeve të trupit. Sistemi limfatik përfshin nyjet limfatike (gjëndrat limfatike), shpretkën, timusin dhe palcën e eshtrave. Limfoma mund të prekë të gjitha…
Lexo më shumë