Browsing Tag

NATO

Stoltenberg thirrje Kosovës dhe Serbisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka apeluar sërish që Kosova dhe Serbia të mos ndërmarrin veprime që mund të çojnë në përshkallëzimin e situatës, raporton EN. Stoltenberg deklaroi gjatë në konference për media këtë të…
Lexo më shumë

Rama: NATO të shtojë praninë në Kosovë

Stabiliteti rajonal dhe në veçanti garantimi i sigurisë në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë zunë një vend të veçantë, jo vetëm në takimin informal që Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg zhvilloi në Shkup me aleatët e vendeve…
Lexo më shumë