Shkarkimi i Ten Hagut këtë sezon United ‘do t’i kushtonte’ mbi 11 milionë euro

Manchester United thuhet se do t’i duhet të paguajë 10 milion paund (mbi 11 milionë euro) për Erik ten Hag dhe stafin e tij në dhomën e pasme nëse ata vendosin të shkarkojnë holandezin si trajner përpara fundit të sezonit 2023-24, raporton KlanKosova.

Presioni ndaj Ten Hag u rrit pas humbjes 4-0 të javës së kaluar në Crystal Palace, por ai do ta udhëheqë ekipin në ndeshjen e së dielës në Premier League me Arsenalin që sfidon titullin.

Djajtë e Kuq më pas do të përballen me Newcastle United dhe Brighton & Hove Albion në dy ndeshjet e tyre të fundit në ligë të sezonit, përpara se të përballen me Manchester Cityn në finalen e FA Cup më 25 maj.

Sipas Football Insider, shkarkimi i Ten Hag para fundit të sezonit do t’i kushtonte 20 herë kampionëve të Anglisë 10 milion paund në tarifat e kompensimit për holandezin dhe stafin e tij në dhomën e pasme.

Raporti pretendon se Sir Jim Ratcliffe, i cili kohët e fundit u bë një aksioner pakicë në Old Trafford, është ende duke vlerësuar situatën menaxheriale përpara verës, shkruan Sportsmole.co.