U zyrtarizua Neymar, ndërsa Reali do ta braktisë përfundimisht Mbappe nëse zgjat kontratën me PSG

Shërbimi për shtyp i Al-Hilal ka publikuar një video në të cilën Neymar është prezantuar si lojtar i ri në skuadër. Ylli brazilian u transferua në klubin saudit pas gjashtë sezonesh në PSG, raporton ABC. Kushtet e kontratës së nënshkruar nga 31-vjeçari Neymar nuk janë bërë ende të ditura nga Al-Hilal.

Më herët në shtyp u raportua se marrëveshja e punës me sulmuesin e kombëtares braziliane do të jetë projektuar për dy sezone. Vini re se Neymar mbetet futbollisti më i shtrenjtë në histori. Për transferimin e tij në vitin 2017, PSG i pagoi Barcelonës 222 milionë euro të pabesueshme.

Real Madrid do të heqë dorë nga ideja për të nënshkruar me Kylian Mbappe nëse ai zgjat kontratën. Sipas El Chiringuito, nëse francezi nënshkruan një kontratë të re me PSG-në, Madridi do të marrë vendimin përfundimtar për të hequr dorë nga përpjekjet për të negociuar me të. Transferimi i sulmuesit te Real Madridi nuk do të jetë i mundur në të ardhmen.

Më herët u raportua se klubi spanjoll nuk e konsideron të dështuar rikthimin e Mbappe te parizienët dhe synon ta nënshkruajë me atë falas në vitin 2024.