Browsing Tag

Futboll futbollist(e)

Tare drejt largimit nga Lazio

Lazio dhe Igli Tare mund të ndahen në fund të këtij sezoni. Nuk është mister që drejtori sportiv i skuadrës nga kryeqyteti italian nuk është në përputhje me Maurizio Sarri për strategjitë e markatos dhe ky problem i ka shtyrë palët drejt…
Lexo më shumë

Dënim i ri për Juventusin

Juventus rrezikon zbritjen e 11 pikëve në renditje. Tjetër dënim ky që ka të bëjë sërish me manipulimin e bilanceve të klubit, raporton Klan. Prokurori i Federatës Italiane të Futbollit kërkoi edhe 8 muaj pezullim për 7 nga drejtuesit e…
Lexo më shumë

Arsenali i caktoi çmimin Xhakës

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka mund të rikthehet në Bundesligën gjermane, ku më parë ka mbrojtur ngjyrat e Borussia Monchengladbach, raporton ABC. Sipas gazetarit Tony Juanmarti, zvicerani është piketuar nga Bayer Leverkusen.…
Lexo më shumë