Browsing Tag

Viktor Orban

Papa kritikoi nacionalizmin në Hungari

Papa Françesku kritikon nacionalizmin në Hungari dhe bën thirrje për rikthim në "shpirtin evropian" dhe mbrojtjen e refugjatëve, njofton DW. Gjatë vizitës së tij në Hungari, Papa Françesku kritikoi rritjen e nacionalizmit dhe bëri…
Lexo më shumë