Browsing Tag

Tentim vrasje

(Vetë)vrasje në një familje nga Kumanova

Në një ndërtesë në Kumanovë, ku ndodhi tragjedia në një familje, prezent ishte edhe djali 8 vjeçar, i cili kishte përjetuar tragjedinë e kësaj familje, transmeton Portalb.mk. Ai ishte i mbyllur në një dhomë, kur prindi i tij ishte…
Lexo më shumë

Tre vrasje brenda një jave në Kosovë

Një 39-vjeçar ka vdekur të enjten në Skenderaj si pasojë e të shtënave me armë zjarri, ka njoftuar Policia e Kosovës, transmeton Radio Evropa e Lirë. Përmes një komunikate për media, Policia ka thënë se vrasja ka ndodhur në fshatin…
Lexo më shumë

Si ta luftojmë gjuhën e urrejtjes?

Komente me mesazhe urrejtjeje dhe thirrje për dhunë kanë vërshuar mediat sociale në Kosovë pas sulmit vdekjeprurës në shkollën “Vlladisllav Ribnikar” në Beograd të Serbisë, më 3 maj, transmeton Radio Evropa e Lirë. Një nxënës 13-vjeçar…
Lexo më shumë