Browsing Tag

Shqipëria

Rama: NATO të shtojë praninë në Kosovë

Stabiliteti rajonal dhe në veçanti garantimi i sigurisë në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë zunë një vend të veçantë, jo vetëm në takimin informal që Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg zhvilloi në Shkup me aleatët e vendeve…
Lexo më shumë

U evakuua edhe një familje shqiptare nga Gaza

Edhe një familje tjetër shqiptare është evakuuar nga Rripi i Gazës, njoftuan autoritetet e Shqipërisë, raporton REL. Një çift dhe katër fëmijët e tyre tashmë gjenden në Egjipt dhe brenda 72 orësh do të nisen drejt Shqipërisë, tha ministri i…
Lexo më shumë