Tare drejt largimit nga Lazio

Lazio dhe Igli Tare mund të ndahen në fund të këtij sezoni. Nuk është mister që drejtori sportiv i skuadrës nga kryeqyteti italian nuk është në përputhje me Maurizio Sarri për strategjitë e markatos dhe ky problem i ka shtyrë palët drejt ndarjes pavarësisht përpjekjeve ndërmjetësuese të Presidentit Lotito, raporton Klan.

Sipas asaj që raportohet nga Gazzetta dello Sport, klubi ka zgjedhur tashmë Angelo Fabianin si zëvendësues të shqiptarit.

Një figurë që e njeh dhe punon me Lotiton prej shumë vitesh, pikërisht që nga koha e Salernitana dhe që aktualisht mban një rol drejtues në ekipin e femrave të Lazio.

Sa i përket të ardhmes së Tares, ka ende shumë pasiguri. Shqiptari ka admirues jo vetëm në Itali, por edhe në Bundesligë.