Browsing Tag

Zjarr

Vazhdojnë të përhapen zjarret në Greqi

Zjarret pyjore po vazhdojnë të përhapen në zonën Dadia afër kufirit greko-turk, dhe zjarrfikësit nuk janë duke arritur t’i kenë nën kontroll për më shumë se dy javë, transmeton REL. Rreth 600 zjarrfikës janë duke punuar për t’i shuar…
Lexo më shumë