Browsing Tag

Juventus

Bonucci u largua nga Juventusi

Leonardo Bonucci përshëndetet me Juventusin dhe drejtohet për në Gjermani. Mbrojtësi do të bashkohet me ‘Union Berlin’. Futbollisti nuk ishte më pjesë e projektit të klubit torinez dhe në javët e fundit situata u tensionua. Avokati i tij…
Lexo më shumë

UEFA e dënoi Juventusin

Shtatë muaj pas hapjes së dosjes për evazion fiskal, ditën e sotme, organi më i lartë i futbollit në Evropë, UEFA ka marrë sot vendimin për të ardhmen e “bardhezinjve” të Juventusit në arenën evropiane, raporton ABC. Ashtu siç pritej, e…
Lexo më shumë