Browsing Tag

Racizëm

Tre të vrarë në një sulm në Florida

Një sulm vdekjeprurës me motive raciste ka ndodhur në Florida të SHBA-së, ndërsa personi i armatosur amerikan kishte një armë me simbole naziste dhe la një manifest që thoshte se “i urrente njerëzit me ngjyrë”, njoftuan autoritetet,…
Lexo më shumë