Manchester United u përforcua në mesfushë

Manchester United ka arritur të gjejë një marrëveshje me Fiorentinën dhe me vetë lojtarin maroken, Sofyan Amrabat, raporton ABC.

Kalimi i mesfushorit që spikati në Botërorin e Katarit me Marokun do të transferohet te klubi anglez me formulën e huazimit dhe të drejtën e blerjes në fund të sezonit.

Kosotoja e huazimit do të jetë 10 milionë euro, ndërsa shuma totale për kartonin e tij nëse United do të vendosë ta blejë d otë jetë 25 milionë euro bashkë me bonuset.