Browsing Tag

Samiti i Bashkimit Evropian (BE)

Zgjerimi, në rend dite në samitin e BE-së

Liderët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian zhvillojnë të enjten dhe premten në Bruksel samitin e radhës, në të cilin, mes shumë temave tjera, do të jetë edhe procesi i zgjerimit, shkruan REL. Temat kryesore të këtij samiti kanë të…
Lexo më shumë