Browsing Tag

Policia e Kosovës

INTERPOL-i shpalli në kërkim Radoiçiqin

Organizata ndërkombëtare e policisë, INTERPOL, e ka shpallur në kërkim ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Millan Radoiçiq, në lidhje me sulmin e armatosur në Banjskë të Zveçanit më 24 shtator. Lajmin e konfirmoi për KOHËN, ministri për…
Lexo më shumë

Stoltenberg thirrje Kosovës dhe Serbisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka apeluar sërish që Kosova dhe Serbia të mos ndërmarrin veprime që mund të çojnë në përshkallëzimin e situatës, raporton EN. Stoltenberg deklaroi gjatë në konference për media këtë të…
Lexo më shumë