Browsing Tag

Jemeni

SHBA-ja kreu sulme të reja ndaj Huthëve

Forcat amerikane kanë kryer sulme në Jemen ndaj dhjetë dronëve sulmues dhe një stacioni tokësor kontrolli që i përkisnin lëvizjes rebele jemenase, Huthi, bëri të ditur ushtria amerikane, transmeton REL. Një luftanije amerikane po ashtu…
Lexo më shumë

SHBA-ja sërish sulm në Jemen

Shtetet e Bashkuara kanë kryer sulm ndaj objektivave të grupit Houthi në Jemen, transmeton Anadolu. CNN, duke cituar një zyrtar amerikan, tha se sulmi i ri, i cili synoi një objekt radari të grupit Houthi, ishte më i vogël se ai i…
Lexo më shumë