Browsing Tag

Dialog Kosovë – Serbi

Osmani diskutoi me Lajçakun për dialogun

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se ka diskutuar me përfaqësuesin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë- Serbi, Mirosllav Lajçak, për zhvillimet e fundit në këtë proces. Osmani, e cila është në Nju Jork dhe është duke…
Lexo më shumë

U publikua agjenda e takimeve në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen në Bruksel të enjten, 14 shtator, në ndërmjetësim të Përfaqësuesit të Lartë të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dhe emisarit të BE-së për…
Lexo më shumë