Browsing Tag

Çekia

Në prag të festave, Çekia në zi

Të shtënat masive shkundën pasditen e 21 dhjetorit njërin nga vendet më të sigurta në botë, transmeton Radio Evropa e Lirë. Me katërmbëdhjetë njerëz të vrarë dhe dhjetëra të tjerë të plagosur, Praga e Çekisë u bë kryelajm. “Kemi…
Lexo më shumë