Horoskopi ditor, e shtunë 17 qershor 2023

Dashi

Dite shume e këndshme për t’u jetuar kjo e sotmja. Do ndiheni për mrekulli ne krahët e atij qe dashuroni dhe do ndiheni gati te filloni një lidhje me te qëndrueshme. Për beqaret nuk do mungojnë takimet, por nuk ka ardhur ende koha për një angazhim. Ne planin financiar do kryeni investime te rëndësishme sepse situata do jete me e mire sesa ju mendonit.

Demi

Pozicionimi i mire i planetëve do iu sjelle me shume qëndrueshmëri ne çift sot. Askush nuk do mundet dot ta turbulloje atmosferën e ngrohte qe është krijuar. Beqaret do kenë shume sukses ne dashuri dhe kjo do i beje te ndihen me te plotësuar. Ne planin financiar nuk duhet te bëni shpenzime marramendëse. Me pak kursim jo vetëm qe do e stabilizoni situatën, por do keni edhe para për te ardhmen.

Binjaket

Marrëdhënia ne çift do konsolidohet edhe me tepër sot. Do flisni hapur me atë qe keni ne krah dhe do sqaroni edhe disa detaje qe me pare i kishit lënë pezull. Beqaret do dije mire si te veprojnë edhe pas ftesave qe do iu bëhen. Financat nuk do jene aspak te këqija megjithatë duhet te vazhdoni te shpenzoni me kujdes dhe vetëm për gjerat me te domosdoshme.

Gaforrja

Klima ne jetën e çifteve do jete e ngrohte sot. Sistemi yjor do ndikoje pozitivisht dhe pasioni do rindizet shume shpejt. Nuk ka asnjë rrezik për debate apo mosmarrëveshje. Beqaret do kenë një takim mbresëlënës, i cili mund t’ua ndryshoje përgjithmonë jetën. Ne planin financiar nuk duhet te merrni vendime impulsive sepse do pendoheni shpejt. Reflektoni me kujdes!

Luani

Do ndiheni rehat pranë atij qe dashuroni dhe nuk do tundoheni aspak nga personat interesante qe do iu vijnë rreth e rrotull. Për te vetmen gjë qe duhet te bëni kujdes është xhelozia e tepruar. Beqaret do kenë mundësi për aventura te ethshme nga te cilat duhet te përfitojnë. Financiarisht do përballeni me disa vështirësi, por Urani do iu gjendet pranë gjithmonë.

Virgjeresha

Do bënit mire te tregoheshit te sinqerte me atë qe keni ne krah dhe te mos i ushqeni atij shpresa te kota. Jo vetëm qe do e lëndonit, por edhe vete do mërziteni një dite nga kjo sjellje. Disa beqare do kenë dashuri me shikim te pare, neper mjedise te veçanta. Me financat duhet te merreni pak me tepër se kohet e fundit. Mos i neglizhoni me qe te mos bini ne humnere.

Peshorja

Me Marsin, planetin e dëshirave dhe seksualitetit, ne anën tuaj jeta ne çift do jete me e bukur sesa ju mendonit. Gjithçka qe do ndodhe do iu duket si një përrallë fantastike. Beqaret edhe pse do kërkojnë gjate gjithë kohës, nuk do e gjejnë atë qe kane ëndërruar. Ne planin financiar situata do jete e mire, por mos kërkoni te pasuroheni menjëherë.

Akrepi

Partneri do iu pyesë për disa gjera te cilat ju nuk do dëshironi t’i tregoni dhe kjo do sjelle debate me te. Ne fakt te dy do keni gabime, ai për mënyrën sesi do ua kërkojë dhe ju për fshehtësinë e tepruar. Beqaret do jene ne boten e tyre dhe nuk do mendojnë aspak për dashurinë. Ne planin financiar do jeni impulsive dhe nuk do mendoni aspak para se te shpenzoni.

Shigjetari

Duhet te merreni pak me tepër me jetën tuaj ne çift sot sepse ne fakt keni pak kohe qe e keni lënë pas dore atë. Mos lejoni qe partneri t’i hedhe sytë diku tjetër. Nëse jeni vetëm qe prej kohesh me ne fund do e gjeni shpirtin tuaj binjak. Përgatituni për emocione te mëdha. Edhe financat do jene te mira sepse do dini si t’i organizoni te ardhurat qe keni.

Bricjapi

Përfitoni nga mundësitë qe do iu jepen për t’i sqaruar mosmarrëveshjet me partnerin tuaj sepse sa me shume kohe te kaloje aq me shume vështirësi do keni. Ambienti yjor do jete i favorshëm edhe për beqaret. Hiqni turpin dhe pranojini ftesat. Financat nuk do jene te këqija, prandaj mund te bëni shpenzimet me te domosdoshme sa me shpejt qe te mundeni.

Ujori

Çdo gjë do shkoje mire gjate ditës se sotme për jetën sentimentale, vetëm se ne mbrëmje mund te linde ndonjë debat shume i vogël. Ne fakt ju jeni te kujdesshëm dhe do dini si te dilni shpejt nga situata e vështirë. Për sa iu përket beqareve do jete dite pa te reja. Financat do mbrohen gjithë kohës nga Venusi. Edhe pse do shpenzoni pak me tepër nuk priten vështirësi.

Peshqit

Pritet te kaloni momente te mrekullueshme gjate kësaj dite pranë atij qe dashuroni. Debatet dhe mosmarrëveshjet me ne fund do mbarojnë. Beqaret do ndihen me te sigurte ne vetvete dhe do guxojnë t’ia shprehin ndjenjat atij qe kane pëlqyer prej kohesh. Ne planin financiar duhet te vazhdoni te tregoheni vigjilente sepse gabimi me i vogël do sjelle probleme te mëdha.