Dashi

Pritet një dite e turbullt për gjithë te dashuruarit. Nuk do e toleroni aspak njeri-tjetrin dhe te dy do kërkoni te dale e juaja. Njeri duhet te hape rruge me patjetër qe situata te stabilizohet. Beqaret nuk duhet te ndërmarrin rreziqe te mëdha vetëm e vetëm për te bere për vete personin qe iu pëlqen. Ne planin financiar do merrni disa shuma te konsiderueshme parash nga një pune e kryer.

Demi

Duke filluar qe sot do futeni ne një etape te re te jetës suaj ne çift dhe do i shohin gjerat më me optimizëm. Do sqaroni me qetësi çdo konflikt qe keni pasur. Disa beqare do takojnë papritur personin e tyre te ëndrrave dhe do ndihen me te lumtur se kurrë. Për financat do jete dite me fat. Do e dini mire si ta menaxhoni buxhetin he si te hiqni disa para mënjanë.

Binjaket

Jeta ne çift do jete problematike. Disa do mendojnë t’i japin fund asaj qe kane ndërtuar dhe te qëndrojnë pak kohe vetëm. Nëse jeni beqare, Venusi do iu rezervoje një takim impresionues, por Plutoni do mundohet t’iu ndaloje. Mundohuni te mos dëgjoni askënd tjetër përveç zemrës. Ne planin financiar do keni mundësi te mira te kryeni transaksione me rëndësi.

Gaforrja

Fale ndikimit te madh te Venusit, jeta juaj ne çift nuk do jete aspak e trishtë sot. Te dy se bashku do jeni te gatshëm te provoni eksperienca te reja dhe te përjetoni me shume emocione. Beqaret do kenë disa takime, por asnjeri nuk do iu pëlqejnë aq sa duhet. Përfitoni nga situata e favorshme financiare për te bere disa shpenzime te domosdoshme.

Luani

Për çiftet dita e sotme do jete e mbushur me emocione pozitive dhe negative. Here do dashuroheni ne mënyrë pasionante me partnerin dhe here do debatoni ashpër për disa tema delikate. Beqaret do e marrin ditën si t’iu vije. Ne mbrëmje disa do përballen me surpriza. Financat duhet menaxhuar ende me maturi sepse vetëm kështu ky sektor nuk do ketë tronditje.

Virgjeresha

Marrëdhënia ne çift do jete edhe me harmonike gjate kësaj dite. Do pajtoheni me partnerin dhe do kërkoni falje për gabimet qe keni bere. Ai do e vlerësojë shume sjelljen tuaj. Beqaret do njihen me persona te shumte, por do e kenë te vështirë ta shprehin pëlqimin e tyre. Ne planin financiar duhet te ulni me patjetër shpenzimet qe situata te stabilizohet shpejt.

Peshorja

Ndjenjat e sotme për te dashuruarit do jene shume te turbullta. Jeni te sigurte qe e dashuroni atë qe keni ne krah, por kur shihni dike tjetër simpatik e harroni dhe mendoni te joshni atë qe sapo keni pare. Beqaret do vazhdojnë me te njëjtin status edhe sot. Ne planin financiar nuk do e humbisni optimizmin edhe pse problemet nuk do mungojnë.

Akrepi

Fati do iu buzëqeshë gjate kësaj dite ne jetën tuaj sentimentale. Përfitoni sa te mundni për ta konsoliduar situatën dhe për te përjetuar edhe njëherë emocionet e dikurshme. Jeta sentimentale e beqareve nuk do jete ne qendër te vëmendjes nga yjet. Financat nuk do jene te këqija megjithatë duhet te mos shpenzuar pa verifikuar me pare te ardhurat qe keni.

Shigjetari

Te nxitur nga Saturni, nuk do e vlerësoni aq sa duhet partnerin tuaj dhe nga momenti ne moment mund te lindin debate te mëdha. Beqaret nuk do tërhiqen aspak nga aventurat sepse për ta është dashuria e madhe ajo qe ka rëndësi. ne planin financiar do kaloni shume vështirësi, megjithatë do ia dilni mbanë me sukses. Ne fund te ditës do ndiheni me te qete.

Bricjapi

Me ne fund do filloni te vendosi pak rregull ne jetën tuaj ne çift dhe do bëni plane mbi te ardhmen. Do i mendoni mire gjerat qe gjithçka te shkoje me se miri. Beqaret do kërkojnë te mos iu preket liria qe kane dhe nuk do përfitojnë nga mundësitë qe do iu jepen. Edhe pse do e keni te vështirë te vini kufij për shpenzimet duhet ta bëni me patjetër sot. Ne te kundërt do keni tronditje.

Ujori

Do i shprehni me tepër ndjenjat gjate kësaj dite dhe atmosfera ne çift do ngrohet se tepërmi. Nuk do mbani me as inat për ato qe partneri iu ka thënë disa kohe me pare. Beqaret do kenë një takim romantik dhe pasionant. Shfrytëzojeni ditën deri ne sekondën e fundit. Për financat klima do jete e paqëndrueshme edhe pse përpjekjet tuaja do jene te mëdha.

Peshqit

Do ndiheni edhe me mire pranë partnerit sot dhe do e kuptoni se keni bere zgjedhjen e duhur me te. Edhe për ata qe kane pasur mosmarrëveshje dita do jete me e qete. Beqaret do kenë shume simpati për një person qe kane kohe qe e kane njohur. Ne planin financiar do jete Neptuni planeti qe do e konsolidoje situatën dhe do e përmirësoje buxhetin.