Horoskopi ditor, e mërkurë 29 nëntor 2023

Dashi

Dite jo shume e mire kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do debatoni ashpër me partnerin tuaj sidomos për tema shume delikate qe kane mbetur pezull nga e kaluara. Beqaret nga ana tjetër do kenë mundësi reale për te krijuar një lidhje serioze. Ne planin financiar duhet te shmangni transaksionet shume te mëdha dhe te nxituara.

Demi

jeta juaj ne çift do jete e bukur dhe mjaft harmonike gjate kësaj dite. Do bashkëpunoni gjithë kohës me atë qe keni ne krah dhe do dashuroheni ashtu si e ndjeni. Beqaret do kenë një dite premtuese edhe pse nuk mund te fillojnë menjëherë një lidhje. Me financat duhet te vazhdoni te tregoheni te matur dhe largpamës. Mos mendoni vetëm për kënaqësitë e momentin.
Binjaket

Mos bëni asgjë sipas mendjes suaj gjate kësaj dite, por për gjithçka flisni me pare me personin qe keni ne krah. Ne këtë mënyrë do shmangni edhe mosmarrëveshjet e shumta. Beqaret do gjenden përballë dilemave te mëdha dhe do iu duhet kohe për t’u menduar. Konfigurimi i yjeve do jete pozitiv për sektorin e financave. Situata do filloje te stabilizohet ndjeshëm.
Gaforrja

Dite plot diell kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do jeni mjaft sensuale dhe do ia shprehni me tepër ndjenjat atij qe keni ne krah. Ai nga ana e tij do mendoje t’iu surprizoje ne çdo moment. Beqaret nuk do jene ne humor shume te mire për te krijuar një lidhje. Financat do jene te ndërlikuara kështu qe bëni shume kujdes me shpenzimet qe do kryeni.

Luani

Çdo gjë do ece me se miri sot ndërmjet jush dhe atij qe keni ne krah. Do flisni lirshëm për gjithçka, madje do thurni edhe plane për te ardhmen. Beqaret do vazhdojnë te jene ne kërkim te shpirtit binjak dhe nuk do ndalen për asnjë moment. Financat do kenë disa tronditje te vogla. Nuk ka ardhur ende koha te kryeni shpenzime marramendëse.

Virgjeresha

Do bëni çmos gjate kësaj dite për ta përmirësuar jetën ne çift dhe ka gjasa qe t’ia dilni mbanë me sukses. Komunikimi me partnerin nuk do shteroje për asnjë moment dhe kjo do jete pika juaj me e forte. Beqaret duhet te tregohen me te kujdesshëm dhe te mos nxitohen nëse dikush ju bën një propozim. Ne planin financiar duhet te ndiqni një strategji fikse qe t’ia dilni mbanë.

Peshorja

Lidhja juaj ne çift do thellohet edhe me tepër gjate kësaj dite. Do bini ne një mendje për një vendim qe iu duhet te merrni dhe do bëni zgjedhjen e duhur. Beqaret nuk do guxojnë te hedhin hapat drejt një lidhjeje pa qene te sigurte se ai është personi ideal. Financat do jene me te ekuilibruara se kohet e fundit. Hiqni disa para mënjanë qe te siguroni edhe te ardhmen.

Akrepi

Dite pozitive kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje megjithatë emocionet nuk do jene aq te fuqishme sa priteshin. Tregohuni me te duruar dhe me tolerante me personin qe keni ne krah. Beqaret do vazhdojnë te mbeten vetëm edhe pse nuk do rreshtin për asnjë moment se kërkuari. Ne planin financiar mos u tregoni impulsive sepse do bëni gabime fatale.

Shigjetari

Mos i kërkoni gjera te pamundura partnerit tuaj gjate kësaj dite, por nga ana tjetër, mos u tregoni as shume xheloze me te. Dita e sotme nuk do jete aspak pozitive për ata qe janë ne një lidhje. Beqaret do kenë takime pa fund dhe do arrijnë ta bëjnë për vete një person interesant. Financat do jene goxha te favorshme. Beni investimet me te rëndësishme ne fillim.

Bricjapi

Marrëdhënia me partnerin do ketë përmirësime te ndjeshme gjate kësaj dite. Do flisni hapur me te dhe do tregoheni me te kuptueshëm. Për beqaret jeta sentimentale do ketë rëndësi shume te madhe. Ata do kërkojnë ne çdo vend qe te mundin sot për te arritur atë qe dëshirojnë. Ne planin financiar do kryeni transaksione dhe investime me rëndësi te madhe.

Ujori

Do ndiheni te lënë pas dore gjate kësaj dite nga ai qe keni ne krah dhe kjo do iu brengose pa mase. Flisni me te hapur dhe jepini zgjidhje problemit. Beqaret do jene shume impulsive dhe mund te bëjnë disa gabime te vogla. Kujdes sepse është jeta juaj jo e dikujt tjetër. Financat do kenë disa vështirësi kështu qe merrni masa strikte për ta stabilizuar situatën.

Peshqit

Do ndihen me afër partnerit tuaj gjate kësaj dite dhe marrëdhënia me te do jete e mrekullueshme. Secili prej jush do mundohet t’ia plotësojë dëshirat tjetrit. Beqaret do i marrin gjerat si t’iu vijnë dhe nuk do kërkojnë me ngulm te krijojnë një lidhje. Te ardhurat do fillojnë te kenë disa përmirësime. Mund te kryeni edhe ndonjë shpenzim me tepër sesa zakonisht.