OKB: Arrin në 646 mijë numri i muslimanëve të Arakanit në Bangladesh

mianmar
më 08/12/2017 19:45

Papa e viziton Birmaninë dhe Bangladeshin

Papa Françesku
më 26/11/2017 11:46

Tillerson: Spastrim etnik kundër muslimanëve Rohingya

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson
më 23/11/2017 21:49

Bangladeshi dhe Mianmari marrëveshje për rikthimin e muslimanëve të Arakanit

mianmar
më 23/11/2017 14:34

Mianmari ende pengon hyrjen e delegacionit të OKB-së në Arakan

Mianmar
më 22/11/2017 20:00

OKB: Më shumë se 100 refugjatë muslimanë Rohingya janë mbytur që nga fillimi i krizës më 25 gusht

Mianmar
më 17/11/2017 15:42

SHBA-ve u ra maska në Mianmar

rex
më 16/11/2017 16:59

Hetimi i armatës së Mianmarit nuk zbuloi prova për dhunën kundër rohinxhëve

mianmar
më 14/11/2017 8:30

Britania e Madhe: Dhuna ndaj muslimanëve në Mianmar “duket si spastrim etnik”

mianmar
më 13/11/2017 18:14

Guterres: Ndalja e dhunës ndaj muslimanëve të Arakanit me rëndësi jetike

Antonio Guterres
më 11/11/2017 21:45