Browsing Tag

Moska – Kremlini

Zjarr i madh në lindje të Moskës

Një zjarr i madh shpërtheu në një fabrikë dhe depo mëngjesin e së enjtes në pjesën lindore të Moskës, tha Ministria ruse e Emergjencave, transmeton Radio Evropa e Lirë. Zjarri në rrugën “Martenovskaya” e ka përfshirë një zonë prej rreth…
Lexo më shumë