Ky është i vetmi ekipi i Premierligës që ende nuk ka nënshkruar me askënd në këtë verë

West Ham mbetet i vetmi klub i Premierligës që ende nuk ka nënshkruar me askënd në këtë merkato verore, raporton ABC. Kujtojmë se disa javë më parë lodinezët i shitën Arsenalit Declan Rice për 100 milionë paund + bonuse.

Klubi thuhet se është i interesuar për Harry Maguire, Conor Gallagher, Carlos Borges, Denis Zakaria dhe Scott McTominay.

Kujtojmë se vitin e kaluar, deri në mesin e gushtit, Leicester mbeti një klub i tillë, i cili fillimisht nënshkroi falas me portierin 32-vjeçar Alex Smithis dhe më pas bleu Vaut Fas në ditën e fundit të merkatos.