UNSH-ja për Ditën Botërore të Librit shpalli fituesit e konkursit për ese dhe poezi (FOTO)

UNSH
Shkup më 25/04/2017 11:44

Shkumbin Ismaili publikoi këngën “Se ç’mu desh”

Shkumbin Ismaili
më 23/04/2017 13:44

SHKA “Duflla” e fshatit Rashçe festoi një vjetorin e themelimit (VIDEO/FOTO)

SH.K.A "Duflla"
Shkup më 23/04/2017 12:14

Ermonela Jaho e Placido Domingo së bashku në Teatrin Mbretëror në Spanjë (FOTO)

Ermonela Jaho
më 21/04/2017 11:17

Aurora Ndrio Karameti promovoi librin e saj “MAQEDONIA viti 1: Media dhe gjeopolitika e një konflikti etnik”

Aurora Ndrio Karameti gjate promovimit
Shkup më 19/04/2017 15:14

Vepra e Musine Kokalarit promovohet në Panairin e librit në Milano

Musine Kokalari
më 19/04/2017 10:29

Shfaqje e fëmijëve valltarë në “Dance Fest”

Festivali për vallëzim bashkëkohor "Tanc Fest"
më 14/04/2017 11:28

U prezantua programi i festivalit Kanë 2017

Festivali i Kanës 2017
më 13/04/2017 21:15

Festivali i filmit “WatchOut!” hap afatin e aplikimit 

Logo e festivalit të filmit 'Watch out' që do të mbahet në Tetovë
Tetovë më 13/04/2017 21:01

Hapet ekspozita “Feja dhe Arti Modern”

Ekspozita “Religjioni dhe Arti Modern”
më 13/04/2017 18:50