Zbuloni superfuqinë tuaj sipas shenjës së horoskopit

Dashi

Personat e shenjës se dashit kane një aftësi bindëse për t’u pasur zili, por nga ana tjetër janë edhe mjaft te arsyeshëm. Për te arritur qëllimet ata përdorin çdo lloj mjeti te mundshëm. Një tjetër aftësi e dasheve është planikimi me kujdes i objektivave te jetës. Ata gjithashtu ndihmojnë edhe te tjerët për te arritur objektivat dhe kane ndikim te madh tek kushdo. Forca e karakterit te kësaj shenje është goxha e madhe, shkruan Bordo.al. 

Demi

Fuqia e demave është te jete i zoti i personit qe dëshiron te jete. Ata mendojnë gjithmonë me kujdes para se te veprojnë, janë te qete dhe te matur. Pavarësisht shpirtit prej lideri dhe autoritetit, demat veprojnë me qetësi dhe takt për te arritur objektivat.

Binjaket

Superfuqia e binjakeve qëndron ne faktin e te qenit te vetëdijshëm për bukurinë qe ekziston ne brendësi te çdo qenieje njerëzore. Ata i dine pikat e tyre te forta dhe te dobëta dhe i pranojnë gabimet qe bëjnë Gjithmonë ju kushtojnë rëndësi detajeve, përshtaten shpejt dhe duan gjithmonë te dine te vërteten për çdo gjë.

Gaforrja

Fuqia e gaforreve është te krijojnë gjithmonë gjera te ndryshme. Ata kërkojnë gjithmonë vendin ideal ku ëndrrat mund te bëhen realitet. Janë mjaft këmbëngulës për te arritur atë qe duan, por nga ana tjetër edhe te ndjeshëm.

Luani

Superfuqia sekrete e luanëve është te qenit gjithmonë te zgjuar dhe gjejnë gjithmonë zgjidhjen ideale për çdo situate. Ata adhurojnë suksesin, janë te organizuar dhe fale këtyre aftësive krijojnë para te tjerëve një imazh te përkryer.

Virgjëresha

Ata kujdesen gjithmonë për te tjerët, iu ofrojnë dashuri, ngrohtësi e mbështetje kurdoherë. Nga ana tjetër virgjëreshat vrojtojnë çdo gjë me kujdes dhe janë tejet te duruar.

Peshorja

Peshoret kane një temperament te veçante dhe arrijnë gjithmonë te krijojnë marrëdhënie te qëndrueshme me te afërmit. Drejtësia është një element tjetër qe personat e kësaj shenje e kane te shenjte.

Akrepi

Personat e kësaj shenje dominohen nga elementi “zjarr”. Superfuqia e tyre është personaliteti magnetik. Akrepat janë gjithashtu karizmatike dhe pasionante. Ata i adhurojnë udhëtimet, si dhe dine gjithmonë te përshtaten me mjedisin.

Shigjetari

Superfuqia e shigjetareve është aftësia e te kuptuarit te asaj qe mendojnë te tjerët. Ata hyjnë ne kontakt me te pavetëdijshmen dhe kuptojnë me saktësi se çfarë mendon tjetri.

Bricjapi

Superfuqia e bricjapeve është te promovojnë paqen. Ata janë natyre shume paqësorë dhe tregohen gjithmonë të kuptueshëm me te tjerët. Dine gjithmonë si te mobilizohen për te arritur objektivat dhe maturia i shoqëron kurdoherë.

Ujori

Superfuqia e bricjapeve është te qenit te dashuruar me jetën. Ata bëjnë te pamundurën për ta shfrytëzuar ne maksimum çdo dite dhe dine si te ringrihen pas një rrëzimi.

Peshqit

Superfuqia e peshqve është te kuptuarit e jetës ne një nivel goxha te larte. Ata janë intuitive, dine si te përballen me problemet dhe ja dalin ne çdo gjë. Peshqit kërkojnë kurdoherë idealen dhe i mbrojnë me te dobëtit.