Opinioni prej nesër mund ta shohë marrëveshjen për emrin, Qeveria do ta deklasifikojë

Qeveria e Maqedonisë nesër në seancë do ta deklasifikojë marrëveshjen e arritur për çështjen e emrit me Greqinë për ndryshimin e emrit nga Republika e Maqedonisë në Republika e Maqedonisë së Veriut. Me këtë marrëveshjen do të mund ta shohin të gjithë qytetarët, deklaroi lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, njofton Portalb.mk.

“Kryeministri më ka informuar se në ditën e nesërme, Qeveria, në seancë qeveritare do ta deklasifikojë, me çka dhe opinioni do t’i mësojë të gjitha detajet dhe specifikimet”, deklaroi ai.

Pesë minuta zgjati takimi Zaev – Mickoski

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL