Austria e përshëndet marrëveshjen e arritur mes Shkupit dhe Athinës

Ministrja e Punëve të Jashtme të Austrisë, Karin Knajsel i uroi Shkupin dhe Athinën për zgjidhjen e kontestit shumëvjeçar në lidhje me emrin e Maqedonisë, transmeton Portalb.mk.

“Urime për Greqinë dhe për Republikën e Maqedonisë së Veriut për zgjidhjen e kontestit shumëvjeçar për emrin. Ky është sukses i dialogut të diplomacisë. Kjo është ditë e veçantë për gjithë rajonin”, shkroi ministrja austriake në Twitter.

Postimin e saj në Twitter më vonë e ka shpërndarë edhe kancelari austriak, Sebastian Kurc.

Zaev: Republika Severna Makedonija, është emri i ri i shtetit (VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP