Svilanoviq: BE dhe NATO duhet të jenë të vendosur siç ishin Zaev dhe Cipras

Sekretari i përgjithshëm i Këshillit rajonal për bashkëpunim, Goran Svilanoviq shpreson se BE dhe NATO në të ardhmen do të jenë të vendosur njëjtë siç ishin kryeministrat Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras, transmeton Portalb.mk.

“Kjo marrëveshje historike tregon edhe bashkëpunimin të ardhshëm ndërmjet veti, dhe zhvillim mëtutjeshëm ekonomik të integrimit evropian të rajonit. Sinqerisht shpresoj se ky akt i guximshëm i udhëheqësisë do të pritet me dozë të njëjtë me vendosmëri nga ana e partnerëve të Bashkimit Evropian dhe NATO”, theksoi Svilanoviq.

Duke i uruar Zaev dhe Cipprasin, Svilanoviq vlerëson se “marrëveshja paraqet inkurajim të vërtetë për gjithë rajonin e Evropës juglindore sepse tregon se çështjet më të vështira mund të zgjidhen nëse ka vendosmëri dhe vizion për të ardhme më të mirë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP