Andov: Me këtë tregohet se Maqedonia nuk është vetëm greke, por ekziston edhe Republika e Maqedonisë

Kryetari i parë i Kuvendit të Maqedonisë, Stojan Andov në emisionin e sotëm të 1tv tha se pret reagime nga Kuvendi grek për shkak se me këtë marrëveshje tregohet se Maqedonia nuk është vetëm greke, por ekziston edhe Republika e Maqedonisë, transmeton Portalb.mk.

“Nuk e di a do të mbijetojë kjo marrëveshje deri në fund. Greqia tërhiqej, nuk dëshironte të fliste direkt me ne, por nëpërmjet ndërmjetësuesit. Me këtë çështje në Greqi fitohen ose humben zgjedhjet”, tha Andov.

Sipas tij, kjo zgjidhje është e mirë për shkak se ruhen vlerat themelore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP