“Emri”, Rusia deklarohet për marrëveshjen e Maqedonisë me Greqinë

Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergej Llavrov, ka shprehur shpresë që marrëveshja  për emrin e Maqedonisë do të jetë në interes të Athinës dhe të Shkupit dhe se do ta përkrahin qytetarët e të dy vendeve, njofton Portalb.mk.

“Gjithmonë se jemi të përkushtuar për gjetjen e marrëveshjes për atë problem. Pa përzierje nga jashtë, pa vendosje të kushteve të caktuara artificiale. Kemi thënë që do ta përkrahim zgjidhjen e cila do të jetë në interes të Greqisë dhe të Maqedonisë dhe e cila do të ketë mbështetje të gjerë nga populli,. Shpresoj se marrëveshja e cila është publikuar dje është e atillë”, ka thënë ministri Llavrov në konferencë për shtyp në Moskë me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Koxias, i cili është në vizitë zyrtare në Rusi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP