Browsing Tag

Pakistan

Pakistani me sulme hakmarrëse ndaj Iranit

Avionët luftarakë të Pakistanit kanë kryer sulme ajrore mëngjesin e 18 janarit ndaj caqeve të supozuara militante në Iranin fqinj. Sipas zyrtarëve lokalë iranianë, në këto sulme janë vrarë katër fëmijë dhe tri gra, transmeton REL. Sulmet…
Lexo më shumë

Smogu toksik ngufat Pakistanin

Smogu toksik në lindje të Pakistanit i ka sëmurë mijëra persona, duke i detyruar autoritetet që t’i mbyllim disa qytete për gjithë javën, transmeton REL. Smogu në qytetin e dytë më të madh pakistanez, Lahore, është rritur në nivele të…
Lexo më shumë