Browsing Tag

Lojërat Olimpike

Në Kinë filluan Lojërat Aziatike

Presidenti kinez, Xi Jinping i ka hapur të shtunën Lojërat Aziatike, të 19-at me radhë, në një ceremoni shumëngjyrëshe në Hangzhou, raporton REL. Lojërat do të zgjasin për dy javë dhe to marrin pjesë më shumë atletë sesa në Lojërat…
Lexo më shumë