Browsing Tag

Anije

U mbytën dy varka me emigrantë në Itali

Dy anije me emigrantë janë mbytur orët e vona të së shtunës pranë ishullit të Lampedusias në Itali, raporton ABC. Deri në këto momente raportohet për dy viktima, një grua dhe një fëmijë, 1 vjeç e gjysmë, trupat e të cilëve u gjeten nga…
Lexo më shumë