Arsenali i caktoi çmimin Xhakës

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka mund të rikthehet në Bundesligën gjermane, ku më parë ka mbrojtur ngjyrat e Borussia Monchengladbach, raporton ABC. Sipas gazetarit Tony Juanmarti, zvicerani është piketuar nga Bayer Leverkusen.

Burimi thotë se Arsenali kërkon 10 milionë euro për mesfushorin e tyre. Leverkusen nuk i pëlqen ende kjo shifër, kështu që klubi dëshiron t’i lutet Topçinjve për një zbritje shtesë përpara se të bëjë përpjekje specifike për të realizuar transferimin.

Kujtojmë se Xhaka luan për Arsenalin që nga viti 2016 dhe që nga ajo kohë ka qenë kapiten i skuadrës. Zvicerani fitoi dy FA Cup me Gunners.