Horoskopi ditor, e shtunë 7 nëntor 2024

Dashi

Ky është muaji i ndjenjave, i emocioneve dhe i dashurisë. Por këtë të shtunë, këshillohet që ta kaloni në qetësi. Bëni pak durim se ditët në vijim do të jenë më të mira për t’iu përkushtuar ndjenjave.

Demi

Fundjava duket se nuk është në ritmet e duhura për të lindurit e kësaj shenje. Fatmirësisht, do të keni mbështetjen e duhur të yjeve. Në këtë periudhë, duhet të luftoni një problem të së kaluarës, i cili vijon që t’iu shkaktojë stres.

Binjakët

Diçka e mirë po vjen, diçka që ju zhbllokon. Më në fund, nëse viti nuk nisi mirë, po afron përmirësimi. Kritikat dhe problemet duken të përqendruara vetëm në sferën profesionale e cila po ju shkakton stres të madh. Ndërsa dashuria do të jetë në maksimumin e saj.

Gaforrja

Më në fund problemet e muajit shkurt po nisin të largohen. Me kalimin e kohës çdo gjë do të shkojë më mirë. Duhet të ktheni faqe edhe sa i takon dashurisë. Nëse prej pak kohësh keni mbyllur një lidhje, lëreni veten të lirë.

Luani

Nëse keni dëshirë për ballafaqim dhe diskutime, bëni mirë që ti bëni gjatë kësaj të shtune. Kjo pasi e diela parashikon probleme dhe do ju prishë ditën.

Virgjëresha

Duhet të kuptoni se kritikat janë të dobishme shumicën e rasteve. Kjo gjë vlen edhe për autokritikat. Është e kotë të kritikoni veten për gabimet e së kaluarës, tashmë kanë ikur. Ka ardhur momenti që ti shfrytëzoni rrethanat sa më mirë.

Peshorja

Kjo e shtunë parashikon disa probleme dhe situata kritike. Bëni diçka për të qetësuar situatat dhe më tej do të relaksoni. Por mbi të gjitha bëni diçka që ju pëlqen.

Akrepi

Mundohuni të tregoheni të durueshëm, sidomos në dashuri. Me ndjenjat situata nuk paraqitet shumë e mirë. Jeni të inatosur dhe të zhgënjyer. Ky muaj parashikon që të hiqni qafe gjithë çfarë nuk ju duhet.

Shigjetari

Ka nisur të lëvizë diçka e cila do të sjellë vetëm përmirësim. Gjatë kësaj fundjave mund të ketë të reja sa i takon dashurisë. Ky 2 mars do të sjellë pranë jush dikë që ju intereson, ndaj mundohuni të mos e largoni. Duhet të rrezikoni si në dashuri edhe në jetë, pasi do ja vlejë.

Bricjapi

Parashikohet një moment afrimi dhe paqeje. Do të keni dëshirë për të ndenjur me njerëzit tuaj të zemrës, shkruan noa.al. Më shumë se kurrë do të jeni në kërkim të stabilitetit në të gjitha fushat e jetës.

Ujori

Kjo ditë premton shumë për të lindurit e kësaj shenje. Yjet ju mbështesin dhe është koha për të shfrytëzuar ndikimin e tyre pozitiv. Parashikohet forcim marrëdhëniesh dashurore ose miqësore. Mundohuni që të mos e shikoni të kaluarën si armike dhe ecni përpara.

Peshqit

Dashuria do të jetë protagonistja e ditës për të lindurit e kësaj shenje, por duhet bërë kujdes. Kjo pasi peshqit priren që ta idealizojnë njeriun e zemrës, duke u larguar nga realiteti. Përqendrohuni më mirë në atë që është realisht dhe në atë që ndodhë. Kjo fundjavë parashikon emocione të bukura dhe relaks.