Demiri konfirmon: Bilall Kasami ka hyrë në selinë e BESA-s në Shkup (VIDEO)

Lëvizja Besa mbajti konferencë për shtyp, Abdush Demiri nga partia konfirmoi se kanë hyrë në seli dhe se nesër kryetari i partisë, Bilall Kasami do të mbajë konferencë për shtyp në lidhje me ndodhinë, raporton Portalb.mk.

“Pasi tentuam dy ditë me radhë që të hijmë në selinë e partisë e njëjta gjë na ishte e pamundësuar pasi brenda në seli ka pasur persona të paidentifikuar dhe të paautorizuar. Menjëherë i kemi njoftuar edhe organet e rendit që të vijnë në vendngjarje pasi që edhe dy ditë përpara e kemi paraqitur rastin në fjalë në organet kompetente. Organet e rendit përfunduan procedurat e tyre dhe me siguri pas kësaj do pasojnë edhe paditë penale për të gjithë ata që janë të involvuar në uzurpimin e selisë së Lëvizjes Besa në Shkup. Për detaje më të hollësishme reth situatës së krijuar nesër kryetari i partisë, Bilall Kasami do të mbajë press konferencë”. tha Abdush Demiri.

Ndryshe, sot rreth orës 9:30 te mëngjesit te sotëm një grup personash, ne mesin e te cilëve ka qenë edhe Bilall Kasami thuhet se kane hyrë me forcë duke thyer dyert e selisë së Lëvizjes Besa në Shkup, megjithatë policia po merret me zbardhjen e rastit.

Bilall Kasami për TV21 ka thënë se ai nuk ka hyrë me forcë në selinë e Lëvizjes BESA në Shkup.
Ai thotë se lajmet e tilla janë vetëm spina.

Kronologjia e ngjarjeve: 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP