Është hakuar faqja e Facebook-ut të Lëvizjes BESA dhe Bilall Kasamit

Lëvizja BESA nëpërmjet një komunikate ka informuar se prej mbrëmë  faqja e kryetarit të Lëvizjes BESA dhe të kryetarit të saj, Bilall Kasami, janë hakuar, njofton Portalb.mk.

“Njoftojmë opinionin se faqja zyrtare e Lëvizjes Besa dhe faqja e kryetarit Bilall Kasami janë sulmuar nga hakerët. Andaj ju lutemi që nga ky momentmçdo publikim në këto dy faqe ta injoroni dhe mos ta merrni në konsideratë.
Nga ky moment të gjitha publikimet që mund të dalin në të dy faqet e lartpërmendura në Facebook nuk paraqesin qëndrimin e Lëvizjes Besa ose tënkryetarit Bilall Kasami. Ju lutemi të keni mirëkuptim deri në tejkalimin
e kësaj situate. Opinioni do të njoftohet në kohë pasi në rrugë juridike t’i kthejmë faqet zyrtare dhe përgjegjësit e këtij sulmi kibernetik tëNdalin para drejtësisë”, thonë nga Lëvizja BESA.

Kronologjia e ngjarjeve: 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP