Edhe Polonia deklarohet pas marrjes së mandatit të Zoran Zaevit

Ambasadori i Polonisë në Maqedoni, Jacek Multanowski me rastin e marrjes së mandatit për formim të Qeverisë të Zoran Zaevit nga kryetari i Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot në Shkup shprehu se ajo paraqet një hap të rëndësishëm për rrugën e integrimit euro-atlantik, njofton Portalb.mk.

“Gjorge Ivanov dje e dorëzoi mandatin i cili veprim paraqet një hap të rëndësishëm për formim të Qeverisë së re. Presim që Qeveria e re të jetë e përkushtuar në rrugën për integrim euro-atlantik. Polonia jep përkrahje për Qeverinë e re”, tha Multanowski.

Përndryshe ky qendrim i Polonisë vjen pas marrjes së mandatit të Zoran Zaevit nga kryetari i Maqedonisë, Gjorge Ivanov.

LEXO: Pas ofendimeve të Ivanovit, reagon ambasadorja e Gjermanisë

LEXO: Hojt Ji: Do të punojmë në mbështetjen e demokracisë në Maqedoni

LEXO: Stoltenberg: Formimi i shpejtë i Qeverisë, rrugë për reforma urgjente

LEXO: Formimi i Qeverisë së Maqedonisë, Garet fton liderët politik për konstruktivitet

LEXO: Mogherini dhe Han e përshëndesin dhënien e mandatit për formimin e Qeverisë

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP