fbpx

Tetovë, qytetarët protestuan kundër hapjes së kazinove

Qindra qytetarë të lagjes “Teqe” të Tetovës sot me pankarta në duar dhe thirrje anti-bixhozi, kanë shprehur revoltën e tyre për hapjen e kazinove nëpër lagjet e Tetovës, njofton Portalb.mk.

Ata sot kërkuan nga organet kompetente që të parandalojnë mbushjen e Tetovës me objekte ku luhen lojërat e fatit, ndërkaq rekomandojnë që të njëjtat të zhvendosen larg vendbanimeve ose në të kundërtën përsëri do të dalin në protestë.

Paraprakisht, gjegjësisht të hënën qytetarët e pot ë njëjtës lagje kanë protestuar pasi që u paralajmërua hapja e një kazinoje 30 metra në afërsi nga një shkollsë.

Ndryshe, në Tetovën e dy universiteteve, në Tetovën e selive të partive politike… në mënyrë legale me amimin e shtetit funksionojnë mbi 50 kazino dhe dyfish më shumë bastore, të vendosura vend e pa vend, afër shkollave, institucioneve shtetërore, në zemër të qytetit duke zaptuar lokalet më atraktive duke tërhequr edhe fëmijë të mitur.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button