Në Spitalin e Shtipit, ndërroi jetë një lehonë

Gjatë mëngjesit të sotëm, në Spitalin e Shtipit, ka ndërruar jetë një lehonë, pasi ka lindur fëmijën, njofton Portalb.mk.

Fëmija ka arritur të mbijetojë, por nuk dihet qartë se nëpër çfarë ka kaluar nëna e tij në momentin e lindjes.

Drejtori i Spitalit të Shtipit, Alen Georgiev e ka vërtetuar rastin, por pa treguar detaje për ngjarjen tragjike. Priten informata shtesë për shkaqet e vdekjes.

Përndryshe, pas janarit, ky është rasti i dytë në Maqedoni që ndërron jetë lehona pas procesit të lindjes, ndërkaq fëmijët arrijnë të mbijetojnë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP