Terrori i 27-prillit, më 19 shkurt deputeti Sela do të përballet me sulmuesit e tij

Më 19 shkurt, deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela do të përballet me sulmuesit e tij gjatë ngjarjeve të 27 prillit të vitit 2017 në Kuvendin e Maqedonisë, njofton Portalb.mk.

Më 19 shkurt, Sela do të duhet të paraqitet në gjykatë dhe të jetë i pranishëm në senacë si i dëmtuar ku për herë të parë do të përballet me sulmuesit e tij gjatë ngjarjeve të 27 prillit.

Gjykata Themelore Shkupi 1 sulmuesit e Selës i ndjek nën veprën penale “tentativë për vrasje”.

Kjo u vendos në pjesën e dytë të seancës së sotme. Në pjesën e parë, Ziadin Sela kërkoi më së paku 500 mijë euro dëmshpërblim për sulmin ndaj tij.

Terrori i 27-prillit, më 19 shkurt deputeti Sela do të përballet me sulmuesit e tij

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP