Shekerinska: të gjithë na paskan shpëtuar më 27 prill, a ne kishim kokat e përgjakura

Ministrja e Mbrojtjes e Maqedonisë, Radmila Shekerinska nuk dëshiroi të komentojnë deklaratat e djeshme të Munir Pepiq, i dyshuar për terrorin 27-prillit në Kuvendin e Maqedonisë se e ka ndihmuar që ta lëshojë Kuvendin e Maqedonisë, megjithatë ajo tha se “po del se më 27 prill të gjithë na shpëtuan, a ne dolëm me koka të përgjakura”, njofton Portalb.mk.

“Nuk do të dëshiroja që të komentoj për ngjarje për të cilat është hapur hetim. Në fund të muajit jam ftuar e si dëshmitare kundër njeriut që ma shkaktoi lëndimin më të madh në kokë. Atëherë për së pari herë do të shpërndajë informatat. Vërtetë nuk mund të komentojë deklaratat e të tjerëve, por po del se më 27 prill të gjithë na shpëtuan, a ne dolëm me koka të përgjakura”, tha Shekerinska.

Kjo deklaratë e Shekerinkës vjen pasi që shërbyesi policor, Munir Pepiq i dyshuar për sulmet e 27-prillit në Kuvendin e Maqedonisë, në seancë publike në Gjykatën e Apelit deklaroi se më 27 prill ai veshi mantel të bardhë dhe deputetes së Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Radmila Shekerinska i ndihmoi që të evakuohet.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP