Ahmeti flet për praninë e Boshkovskit në tubimin në Tetovë (VIDEO)

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në takim me gazetarët ka mohuar se Lube Bushkovski ka marrë pjesë në tubimin e partisë së tij në Tetovë, duke thënë se dje në Tetovë ka pasur tubim LSDM-ja e jo BDI, raporton Portalb.mk.

“Ku ka qenë Lubeja në tubim? Unë kam qenë në tubimin në Tetovë por atje nuk ka qenë i pranishëm Boshkovski. Dje në Tetovë ka pasur tubim LSDM-ja e jo BDI-ja. Nuk mund të përzihem cilin e thirrin ata”, tha Ahmeti.

Megjithëse, gazetari i Portalb.mk i tha se i njëjti ka qenë në rendin e parë me kandidaten e BDI-së në Komunën e Tetovës, Teuta Arifi, sërish Ahmeti mohoi të ketë qenë Boshkovski në Tetovë. Ahmeti i iku pyetjes se pse lideri i LSDM-së, Zoran Zaevi po i udhëheq kandidatët për kryetar komune nga radhët e BDI-së, e jo ai si lider partie.

Ndërkaq, nga fotoja që u bë në tubimin për kandidaten e BDI-së në Tetovë, Teuta Arifi në Tetovë, Hazbi Likës, e liderit të LSDM-së, Zoran Zaev i pranishëm ishte edhe Lube Boshkovski.

Ndryshe, pas zgjedhjeve parlamentare të vitit 1998 dhe fitores së VMRO-DPMNE-së, Lube Boshkovski është emëruar si zëvendësdrejtor i Zyrës për Siguri dhe Kundërzbulim në Ministrinë e Punëve të Brendshme. Me 31 janar të vitit 2001 është emëruar si sekretar shtetëror i Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Ai gjatë kohës së luftës së 2001 me 13 maj 2001 është emëruar si ministër i Punëve të Brendshme të Republikës së Maqedonisë. Ka qenë edhe i dënuar nga tribunali i Hagës për masakrën e Lubetenit.

Lube Bushkovski në fushatën e BDI-së në Tetovë, 25.10 2017

LEXO MË SHUMË:

One thought on “Ahmeti flet për praninë e Boshkovskit në tubimin në Tetovë (VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP