Ahmeti: Nesër takim me LSDM-në për Qeverinë e re të Maqedonisë (VIDEO)

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shpejtë, njofton Portalb.mk.

“Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi mes BDI-së dhe LSDM-së dhe besoj që do ecin negociatat” u shpreh Ahmeti.

Ndryshe, dje presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov më në fund vendosi t’ia jep mandatin për formimin e Qeverisë, liderit të LSDM-së, Zoran Zaev i cili e siguroi atë që programi qeveritar i propozuar nga mazhoranca e Maqedonisë, nuk do ta rrezikojë sovranitetin e Maqedonisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP