Drejtoresha e FSHH-së: Gruevski është i fiksuar me teoritë e konspiracionit (VIDEO)

Drejtoresha e Fondacionit Shoqëri e Hapur (FSHH), Fani Karanfillova-Panovska, në një intervistë për NOVATV, u është përgjigjur sulmeve të Nikolla Gruevskit, në intervistat për proqeveritaret “Republika” dhe “Dnevnik”, njofton Portalb. 

“Konstatimet e Gruevskit janë gënjeshtra, manipulime dhe keqpërdorim i rëndë ndaj gjysmë të vërtetave, me çka tregohet se ish kryeministri seriozisht është i fiksuar me teoritë e konspiracionit. Intervista e till dhe se narracioni është një farë lloj vazhdimi i trysnisë ndaj shoqërisë civile në Maqedoni dhe ndaj FSHH-së drejtpërdrejtë, e cila vazhdon disa vite, ndërkaq në këtë periudhë me intensitet më të madh për të ndodhur pastrimi i paralajmëruar që moti i atyre që nuk mendojnë si Gruevsku, nëse i jepet mundësia për të formuar Qeveri. Definitivisht kjo është një hyrje që ai vet e shpalli më 17 dhjetor, në të cilën për herë të marë e përdori termin “desorosoitizim”, thotë drejtoresha e FSHH-së, Karanfillova-Panovska.

LEXO: Gruevski zbulon ilaç për Soros, aktivisht pushon dhe lexon Trump
LEXO: Gruevski flet për takimin me Sorosin dhe zbut fjalorin ndaj shqiptarëve

Intervistën e plotë munda ta shihni më poshtë:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP